Új generációs rovarölő szer, tripsz- és hernyókártevők ellen.
Természetes baktériumeredetű hatóanyag.
Biotermék előállításánál is használható.
Széles hatásspektrum szívó- és rágó kártevők ellen.
Alma (Malus domestica)
Birs (Chaenomeles spp.)
Burgonya (Solanum tuberosum ssp. Tuberosum)
Vöröshagyma
Újhagyma
Körte (Pyrus communis)
Köszméte (Ribes spp.)
Málna (Rubus spp.)
Naspolya
Hajtatott paprika (Capsicum spp.)
Hajtatott paradicsom (Lycopsersicon esculentum)
Póréhagyma
Ribiszke (Ribes spp.)
Szamóca (hajtatott, szabadföldi)
Szeder (Rubus spp.)
Szőlő (Vitis spp.)
Áfonya (Vaccinium spp.)
A termék hatékony a következő kártevők ellen
A teljes hatékonysági információkért forduljon a cimkéhez
Cimke keresése ehhez a termékhez480 g/l spinozad
Káposztafélékben a fehér lepkék (káposztalepke, répalepke) és a bagolylepkék lárvái ellen a védekezés időzítése meghatározó jelentőségű. A permetezést a rajzás megfigyelést követően, a fiatal (L1-L2-es) fejlődési stádiumú hernyók ellen kell elvégezni. A kezelést 7-14 naponta 1-2-szer ajánlott megismételni. A Spintornak érintkeznie kell a hernyókkal, a káposztafejbe már berágott lárvák ellen nem használható.
Burgonyában a permetezést az L1-2 fokozatú lárvák tömeges megjelenéséhez célszerű időzíteni. A készítmény a lárvák ellen hatásos. A kezelést a kelés intenzításától függően 7-14 naponta 1-2-szer ajánlott megismételni.
Hajtatott paprikában és dísznövényekben a nyugati virágtripsz ellen, kék vagy sárga ragacslapos rajzásfigyelés alapján a védekezést a betelepedés, illetve a felszaporodás kezdetétől 2+1 vagy 1+2 alkalommal, 5-7 napos időközökkel, más készítmények közbeiktatásával javasolt elvégezni.
Hajtatott paprikában gyapottok-bagolylepke ellen az első permetezést a fiatal (L1-L2) hernyók ellen kell időzíteni. A keze lések gyakoriságát a termesztőberendezés napi átlaghőmérsékletétől függően kell megválasztani. 25°C fok alatt 7 naponta, 25°C fok felett 5 naponta javasolt védekezni.
Szőlőben szőlőmolyok ellen a védekezést a lárvakelés kezdetén kell elvégezni, és a rajzás intenzitásától függően blokkszerűen 7-14 naponként célszerű 1, maximum 2 alkalommal megismételni.
Hajtatott kultúrákban, a rezisztencia kialakulásának elkerülése érdekében a készítmény egy termesztési ciklusban legfeljebb 3 alkalommal használható.
Bogyósokban (áfonya, ribiszke, köszméte, szamóca, málna, szeder) foltosszárnyú muslica ellen a gyümölcsérés kezdeti időszakában, sárga ragacsos lallap történő előrejelzés alapján ajánlott védekezni. nyugati virágtripsz ellen kék fogólapos rajzásmegfigyelés és virágvizsgálat alapján, az imágók betelepülésétől (észlelésétől) kezdődően kell védekezni. A kezelés a betelepedés ütemének megfelelően áfonya, ribiszke, köszméte esetében 7 nap múlva, szamóca, málna szeder esetében 10 nap múlva célszerű megismételni. Üvegszárnyú ribiszkelepke hernyói ellen a permetezést a fiatal (L1-2 fejlődési állapotú) lárvák ellen kell időzíteni. Hosszabb idejű rajzás esetén a kezelés ismétlése indokolt.
A kezelésekhez szükséges vízmennyiségek javasolt értékek. A kijuttatás során a permetlé mennyiségét a kezelendő növényállomány fejlettségétől, lombfelületétől és művelésmódjától, valamint az alkalmazott növényvédelmi gép típusától függően kell megválasztani. Káposztában és paprikában a kijuttatáshoz tapadásfokozó szer használata indokolt. Dísznövényekben a kezelést megelőzően fitotoxicitási próba végzése szükséges.
A készítmény kijuttatásához melegködképző berendezés nem használható!
Levéltrágyákkal történő keverés eshetőségéről érdeklődjön a levéltrágyát gyártó cégnél. A keverhetőségről a kezelés előtt kérje ki a szaktanácsadó kollégáink véleményét! Minden esetben keverési próba elvégzése javasolt!
Egy tenyészidőszakban 3 alkalommal lehet felhasználni, kivétel bogyósgyümölcsűek (málna, szeder, áfonya, ribiszke, köszméte), ahol 2 alkalommal lehet használni
A készítmény hatóanyaga, a spinosad a talajban megtalálható Saccharopolyspora spinosa baktérium fermentációs tevékenységéből nyert természetes termék. Emberre és melegvérű élőlényekre rendkívül alacsony toxicitással rendelkezik. A kártevők a hatóanyagot táplálkozással és éríntkezéssel veszik fel, miközben a gyomorméreg hatása 5-10x erősebb, mint a kontakt hatás. Az első hatás már néhány perccel a hatóanyag felvétele után jelentkezik, amikor irreverzibilis bénulás, majd néhány órán belül a kártevő pusztulása következik be. A spinosad hatékony a lepkékre (Lepidoptera), bogarakra (Coleoptera), kétszárnyúakra (Diptera) és a tripszekre (Thysanoptera) is. Ezek mellett hatékony még a levélbolhákra é́s a fülbemászókra is. A spinosad külön hatóanyag csoportot alkot, amely nem mutat keresztrezisztenciát más rovarölőkkel, így rezisztens fajok (almamoly, ilonca, fehérmoly, nyugati virágtripsz) ellen is hatékony.
Szőlő:
3 kezelésnél: 0,1 l/ha
2 kezelésnél 0,2 l/ha
Káposztafélék: 0,2 l/ha
Burgonya: 0,075 l/ha
Paprika (hajtatott): 0,02%
Dísznövények (hajtatott): 0,02%
Szamóca (szabadföldi, hajtatott): 0,15 l/ha
Málna, szeder: 0,2 l/ha
Áfonya, ribiszke, köszméte: 0,2 l/ha
Utolsó kezelés ideje:
Szőlő: 2 héttel a szüret előtt
Káposztafélék: 80%-os fejméret
Burgonya: gumónövekedés vége
Paprika (hajtatott): a jellemző bogyóméret és alak kialakulásáig
Dísznövények (hajtatott): 2 héttel forgalomba kerülés előtt
Szamóca (szabadföldi, hajtatott): érés kezdete
Málna, szeder: fajtára jellemző színeződés kezdete
Áfonya, ribiszke, köszméte: fajtára jellemző színeződés kezdete
folyékony szuszpenzió koncentrátum (SC)
IRAC 5 (spinozinek)
0,1 literes műanyag palack
Nincs korlátozás
M.V.I.: 0 nap É.V.I.: szamóca 1 nap, káposztafélék, bogyós gyümölcsűek (málna, szeder, áfonya, ribiszke, köszméte), hajtatott paprika 3 nap, burgonya 14 nap, szőlő 15 nap Figyelem! A készítmény mérsékelten toxikus a fürkészdarazsakra, gátolja lárvakelésüket. Az üvegházi molytetű elleni biológiai védekezés esetén az Encarsia formosa parazitoid minimum 1 héttel a kezelés után telepíthető. A poszméhek kaptárait a védekezés előtt 1,5-2 órával le kell zárni, és a permetlécseppek felszáradásáig zárva kell tartani. AKG programokban felhasználható
II. (alapfokú növényvédelmi képesítéshez kötött)
Levéltrágyákkal történő keverés eshetőségéről érdeklődjön a levéltrágyát gyártó cégnél. A keverhetőségről a kezelés előtt kérje ki a szaktanácsadó kollégáink véleményét! Minden esetben keverési próba elvégzése javasolt!
A növényvédő szereket mindig biztonságosan és felelősségteljesen használja! A készítmény felhasználása előtt olvassa el és kövesse a termék csomagolásán lévő címke felhasználási utasításait valamint az engedélyokiratban szereplő előírásokat!