A Békés vármegyében található szarvasi vetőmag-feldolgozó üzem 1996-ban nyitotta meg kapuit és az üzem ma a vállalat legnagyobb európai létesítménye és az európai vetőmagellátás egyik központja, amely jelenleg évi 30-35,000 tonna Pioneer® fémzárolt hibrid kukorica vetőmag előállítására képes.
A vetőmag kukorica termesztés során beltenyésztett vonalak nagyüzemi keresztezése történik. A kukorica vetőmag előállítása során az anyaállomány címerének eltávolításával biztosítható, hogy a megtermékenyítést az apaállomány pollenje végezze. A Pioneer® kukoricahibridek előállítása során alkalmazott gépi címerezés elsősorban a címer levágásának és kihúzásának technológiai lépésein alapul. Ez a két lépcsős technológia egységesebb állományt eredményez, kíméletesebb munkaművelettel. Megfelelő időben elkezdett gépi címerezéssel kevesebb levélfelület veszteség érhető el, mely direkt módon hat a hektáronként megtermelhető vetőmag mennyiségére, miközben az elvárt minőségi mutatók is biztosíthatóak.
Czinkoczky Csaba, a Corteva magyarországi termelési egységének vetőmagelőállítási vezetője elmondta: „A címerezés a legfontosabb technológiai művelet a vetőmag kukorica előállításnál, mellyel biztosítani tudjuk a Pioneer® vetőmagok genetikai tisztaságát. A Corteva Magyarországon az egyik legnagyobb címerező gépi flottával rendelkezik, ami a jobb minőségű vetőmag előállításának lehetősége mellett jelentősen csökkenti a kézimunka igényét. A gépi címerezés további előnye, hogy erőforrást tekintve jól tervezhető folyamat és már a főcímerezés 80-90 %-os címerezettségű táblákat eredményez. Ez a technológia segít nekünk abban, hogy évről évre egyre kiválóbb minőségű kukorica vetőmaggal tudjuk ellátni a magyar gazdákat és az európai piacot.”
A Corteva szarvasi termelési csapata a magyar piaci igények mellett további 37 piachoz igazítja termelési folyamatait, hogy kiemelkedő minőségű vetőmagot tudjon előállítani a gazdálkodók számára. Így vesz részt a Corteva Agriscience direkt módon a világ egyre növekvő népességének élelmezésében.
Corteva Agriscience